7 خرداد 1399 - 11:25

کد مطلب : 421271

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۸:۰۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳

هافبک سابق لیورپول در دوراهی ذوب - تراکتورسازی؟!

هافبک سابق تیم های لیورپول، نیوکاسل، ساوتهمپتون و فولام احتمالا به یک تیم ایرانی در لیگ برتر می‌پیوندد.

دنی شاون گاتری، بازیکن 31 ساله انگلیسی که سابقه بیش از 200 بازی در لیگ برتر انگلستان و حضور در تیم ملی زیر 16 ساله های انگلستان را در کارنامه دارد، احتمالا به یکی از تیم های حاضر در لیگ برتر ایران خواهد پیوست.

او در سن پانزده سالگی به باشگاه لیورپول پیوست و در نهایت توانست به تیم اصلی راه پیدا کند. در سال 2006 در لیگ جزیره در رقابت با ریدینگ برای لیورپول اولین بازی خود را انجام داد. در ابتدا پاس‌های کلیدی و تاثیرگذار به عنوان هافبک هجومی، از او بازیکنی آینده‌دار در ترکیب لیورپول ساخته‌بود، اما کلا 7 بار برای لیورپول به میدان رفت که از این تعداد، 5 حضور به عنوان یار جانشین بود.

3 بازی در لیگ کاپ، 3 بازی در لیگ برتر جزیره و یک بازی در جام باشگاه های اروپا برای لیورپو، کل کارنامه دنی را تشکیل داد. او در بازی که برای لیورپول با شکست 3 بر 2 برابر گالاتاسرای همراه بود در لیگ قهرمانان برای قرمز ها به میدان رفت.


پس از آن او در ماه های مارچ تا می به تیم دسته اولی ساوتهمپتون –در آن فصل- قرض داده شد، سپس به صورت قرضی به تیم دسته اولی بولتون  پیوست و 25 بار برای این تیم در چمپیونشیپ به میدان رفت. نیوکاسل در تابستان 2008 با 2.3 میلیون پوند وی را به خدمت گرفت. او 24 بازی برای نیوکاسل انجام داد و موفق به زدن دو گل نیز برای این تیم در لیگ برتر شد اما در انتهای آن فصل با نیوکاسل به چمپیونشیپ سقوط کرد.

شاون، با عملکرد خوب خود در این تیم باعث صعود دوباره نیوکاسل به لیگ برتر شد. در ابتدای فصل 2010 وی با مصدومیت از ناحیه زانو روبه‌رو شد اما در همان فصل پس از اتمام دوران مصدومیت، موفق به انجام 14 بازی شد. او به علت تعداد بازی کم خود از ترکیب نیوکاسل دور شد و نهایتا در انتهای فصل از نیوکاسل جدا شد و به عنوان بازیکن آزاد به تیم دسته اولی ریدینگ پیوست.
 

او در فصل 2012 موفق به انجام 21 بازی برای ریدینگ در لیگ برتر جزیره شد و در هر 4 جام داخلی انگلستان بازی کرد. وی موفق به گلزنی در جریان شکست 4-2 برابر چلسی در آگوست 2012 شد. او همچنین در فصل بعد توانست در 32 بازی از مجموع 46 دیدار ریدینگ در رقابت های چمپونشیپ حضور یابد. در اواخر فصل 2014 به فولام قرض داده شد و در فصل بعد نیز راهی بلکبرن راورز گردید. او در فصل 2016 با بلکبرن از چمپیونشیپ به دسته پایین تر سقوط کرد و در 24 بازی به میدان رفت و یک گل نیز به ثمر رساند.

در نهایت او در سال 2017 به لیگ اندونزی و تیم میترا کوکار پیوست در برای این تیم در 29 بازی به میدان رفت.

 

حالا شنیده می‌شود این بازیکن از تیم‌های تراکتورسازی و ذوب‌آهن پیشنهاد دارد و قرار است به زودی به یکی از این دو تیم بپیوندد و در نیم‌فصل دوم لیگ برتر هجدهم، در ایران به میدان برود.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط