11 خرداد 1399 - 19:53

کد مطلب : 421357

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۸:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۴

جایگزین الحاجی گرو، از ازبکستان آمد

خرید جدید آبی‌های پایتخت کیست؟

گفته می شود اسماعیل گونکالوس مهاجم مد نظر باشگاه استقلال پس از انجام آزمایشات پزشکی قرار دادی را با این باشگاه به امضا خواهدرساند. سوابق ورزشی این فوتبالیست تازه‌وارد را ببینید.

 اسماعیل روتی تراوز کروز داسیلوا گونکالوس که با نام اسماعیل گونکالوس شناخته می شود، متولد سال 1991 در شهر بیسائو پایتخت گینه بیسائو است. پست تخصصی این بازیکن مهاجم و وینگر می باشد و سابقه حضور در لیگ های مختلفی چون فرانسه، قبرس، اسکاتلند و ازبکستان را نیز در کارنامه دارد.

 

این بازیکن در کودکی و در سن 3 سالگی راهی پرتغال شد. دوران فوتبال وی همراه با باشگاه بواویشتا آغاز شد که هیچوقت حقوق او را پرداخت نکرد. او پیش از حضور در نیس فرانسه سه سال در بواویشتا حضور داشت و از واژه "بسیار سخت" برای توضیح شرایطش در این باشگاه استفاده کرد. گفته می شد پیش از امضای قرارداد با نیس، باشگاه لیورپول نیز برای به خدمت گرفتن وی مشتاق بوده‌است. اتفاقی که هرگز البته تایید نشد.

 

او ابتدا، کار خود را با حضور در آکادمی نیس شروع کرد و با پیشرفت توانست در سال 2011 به ترکیب تیم اصلی و بزرگسالان راه پیدا کند. اولین بازی رسمی او در جریان شکست 2-0 نیس برابر بوردو بود که او به عنوان یار جانشین به میدان آمده بود. او در همان سال قراردادی به مدت سه سال با نیس به امضا رساند و شماره 24 این تیم را در فصل 2011 بر تن کرد. اولین بازی فصل او برابر اویان بود که باز هم به صورت جانشین به میدان آمد و با شکست 1-0 تیمش همراه بود. بهترین لحظه حضور او در باشگاه نیس به بازی معروف خارج از خانه آنها برابر المپیک لیون باز می گردد که موفق به پیروزی 4-3 شدند. در این بازی ایسما موفق به زدن گل پیروزی‌بخش تیمش شد.

 

او در سال 2012 راهی تیم ریو آو در لیگ پرتغال شد. یکسال پس از آن به صورت قرضی راهی باشگاه سنت مرین و لیگ برتر اسکاتلند شد. از او به عنوان دروگبای بعدی این تیم یاد می شد. او در 3 بازی ابتداییش برای این تیم موفق به زدن 4 گل شد. او توانست اولین گل سنت مرین به سلتیک را پس از سه سال به ثمر برساند و همچنین اول گلش در لیگ برتر اسکاتلند با لایی زدن به دروازه بان تیم حریف به ثمر رسید. او موفق به زدن 9 گل در 16 بازی برای سنت مرین شد. در انتهای آن فصل باشگاه پرتغالی خواهان 400 هزار پوند برای فروش او شد و همین موضوع مانع ادامه حضور این مهاجم جوان در لیگ اسکاتلند شد.

 

پس از آن در سال 2013 او به صورت قرضی راهی آپوئل قبرس شد. پیش از حضورش در قبرس او همچنین پیشنهاد هایی برای حضور قرضی در تیم هایی چون ناتینگهام فارست، سلتیک و رنجرز و آبردین نیز داشت. او در اولین بازیش برای این تیم برابر ماریبور در مرحله سوم مقدماتی جام باشگاه های اروپا سال 2013 موفق به گلزنی شد. همچنین او در مرحله گروهی لیگ اروپا در جریان شکست 2-1 برابر بوردو نیز برای این تیم لیگ قبرس موفق به گلزنی شد. او موفق به زدن 6 گل در 10 حضورش در آپوئل شد. او پس از آن چندین حضور دیگر در تیم های لیگ قبرس را تجربه کرد تا نهایتا راهی تیم هارت در لیگ اسکاتلند شد.

 

او در ژانویه 2017 با قیمت حدود 170 هزار پوند راهی لیگ اسکاتلند شد و نهایتا موفق به زدن 15 گل در 42 بازی برای این تیم شد و پس از آن در ژانویه 2018 با مبلغ 350 هزار پوند راهی پاختاکور ازبکستان شد.

 

او در 6 بازی برای پاختاکور در لیگ ازبکستان به میدان رفت و موفق به زدن 3 گل برای این تیم شد. اکنون صحبت هایی از حضور او در استقلال مطرح شده و انتظار می رود پس از حضور در ایفمارک و انجام تست های پزشکی استقلال راهی تیم آبی پوش پایتخت شود.

 

رامین سزاوار

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط