14 مرداد 1399 - 10:30

کد مطلب : 426656

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۲۱:۳۲ ۱۳۹۸/۱/۱۳

تغییر نام پارک معروف به نام پرسپولیس!

مشهورترین کوچه منطقه هروی تهران کوچه ای است که بسیاری از روزنامه نگاران ورزشی قدیمی بارها آن را به قصد مصاحبه با مرحوم ناصر حجازی طی کرده اند.

مرحوم ناصر حجازی دو دهه پیش بعد از بازگشت از بنگلادش، خانه ای را در حوالی شمس آباد تهران خریداری کرد که بعدها تبدیل به یکی از پر رفت و آمدترین منازل فوتبالی های ایران شد. جایی که پاتق روزنامه نگاران، بازیکنان قدیمی فوتبال و نزدیکان ناصر حجازی بود.


منزل قدیمی ناصر حجازی در حال حاضر کوبیده شده و قرار است تا مجتمعی آپارتمانی به جای آن ساخته شود اما هنوز خیلی از ساکنین آن منطقه، کوچه مورد نظر را به نام مرحوم حجازی می شناسند. کوچه قیاسی که پارک اساسا بزرگی هم در آن قرار دارد که محل تفرج بسیاری از شهروندان تهرانی است.


آن طور که امین منوچهری بازیکن سابق استقلال و عضو تیم سایپا به خبرنگار ما می گوید صبح امروز سه تابلوی این پارک که نام ارکیده را بر خود داشته به طرز عجیبی رنگ کاری شده و نام جدیدی پیدا کرده است. نام پرسپولیس که با توجه به سکونت مرحوم حجازی در این کوچه می تواند حساسیت برانگیز باشد.

 
منوچهری یکی از ساکنین همان خیابان است، او که از این اتفاق ابراز تعجب کرده در این باره گفت: متاسفانه من این کار را به نوعی حرمت شکنی می دانم، این خیابان بیست سال است به نام خیابان ناصرخان شناخته می شود و اصولا به کسی بخواهیم آدرس بدهیم می گوییم خیابان ناصرخان، حالا نمی دانم چه شده که سر در پارکی که روی خیابان ناصرخان قرار گرفته شده است باید به نام پرسپولیس تغییر نام دهد.


او ادامه داد: این پارک یکی از قدیمی ترین پارک های تهران است که روزانه پذیرای خیلی از مردم و هم محلی هاست. فقط امیدوارم در این باره کار به جاهای باریک کشیده نشود. البته بعضی می گویند این تغییر نام توسط شهرداری اتفاق افتاده است اما به دلایلی که عرض کردم و اینکه این روزها تعطیل رسمی بود این احتمال نمی تواند صحیح باشد و باید گفت شیطنتی در آن به کار رفته است. هواداران استقلال همیشه احترام پیشکسوتان پرسپولیس را داشتند ای کاش پرسپولیسی ها هم همین کار را می کردند. اگر قرار باشد این پارک نامی داشته باشد قطعا باید به نام ناصرخان باشد.


به این ترتیب با جدیدترین حاشیه حول دربی تهران آشنا شدیم. حاشیه ای که البته برخی آن را تصمیم شهرداری منطقه می دانند اما با توجه به حساسیت های موجود در نام دو تیم محبوب پایتخت و البته تعطیلات روزهای اخیر و در نهایت احترامی که همه فوتبالی ها برای نام مرحوم ناصر حجازی قائل هستند احتمال آن نزدیک به صفر است و به احتمال زیاد این موضوع به حرکتی شیطنت آمیز توسط تعدادی از هواداران بر می گردد. حرکتی که با مطلع شدن مسئولان شهرداری منطقه، به سرعت تصحیح خواهد شد.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط