29 بهمن 1398 - 00:33

کد مطلب : 438219

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۴:۱۵ ۱۳۹۸/۶/۲۰

میزبان بدون تیم ماند

سی و چهارمین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان در حالی برگزار می شود که میزبان برگزاری تیمی در این رقابت‌ها ندارد و البته به علت مشکلات مالی مجبور به کاهش جوایز ارزی تور شده است.

سی و چهارمین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی ایران -آذربایجان ۱۰ تا ۱۴ مهر برگزار می شود. تاکنون حضور ۱۲ تیم خارجی و ۴ تیم از ایران(سپاهان اصفهان، امیدنیا مشهد، DFT اردبیل و تیم ملی) قطعی شده و البته ایران در حال رایزنی با دو تیم خارج دیگر است تا تعداد تیم های خارجی حاضر در تور را به ۱۴ تیم برساند.

در حال حاضر حضور تیم هایی از کشورهای روسیه، آلمان، بلاروس، آفریقا جنوبی، چین، قزاقستان، مالزی، هنگ کنگ، بلژیک، بحرین(رکابزنان این تیم اسپانیایی هستند) قطعی شده است.

نکته مهم دیگر در مورد سی و چهارمین دوره تور ایران –آذربایجان کاهش جوایز ارزی است. سال گذشته مبلغ جایزه ۵۰ هزار یورو بود اما برای امسال به حدودا ۳۶ هزار یورو کاهش یافته است که علت آن مشکلات مالی عنوان شد.

*مسافت پنج مرحله تور نیز به شرح زیر است:

مرحله اول : تبریز – منطقه آزاد ارس ۱۴۸ کیلومتر

 مرحله دوم: منطقه آزاد ارس – خوی ۱۸۰ کیلومتر

مرحله سوم از ارومیه آغاز می شود: ارومیه – تبریز ۱۶۳ کیلومتر

مرحله چهارم: تبریز – سرعین ۱۹۸ کیلومتر

 مرحله پنجم: سرعین- تبریز ۱۸۸ کیلومتر

 سرداور مسابقات از اوکراین و افسر آنتی دوپینگ از سوئد است.

 

نکته مهم دیگر در مورد تور ایران- آذربایجان این است که میزبان تیمی در این تور ندارد زیرا هیچ تیمی از اذربایجان شرقی در سال ۲۰۱۹ در سایت اتحادیه جهانی دوچرخه سواری ثبت نام نکرد و تیم های شهرداری  و پتروشیمی تبریز هم منحل شده اند.

رسول هاشم کندی رییس هیات آذربایجان شرقی  و مدیر فنی تور در مورد اینکه میزبان تیمی در این تور ندارد  به ایسنا گفت: از استان آذربایجان شرقی باشگاه کنتینانتال ثبت نشده و در این تور تیم های محلی نمی توانند شرکت کنند و باید تیم ملی و تیم هایی باشند که نامشان در اتحادیه جهانی دوچرخه سواری ثبت شده است.البته درست است اگر تیم داشتیم بهتر می شد اما بحث برگزاری تور، مجزا از تیم داری است و در دنیا هم چنین مسئله ای وجود دارد که برگزارکننده با وجود برگزاری تور اما تیم ندارد.

 هاشم کندی در پاسخ به این پرسش که امکان دارد رکابزنان تبریزی در قالب تیم های دیگر در تور شرکت کنند، تاکید کرد: حتما همین طور خواهد بود. دوچرخه سواران را حمایت می کنیم در قالب تیم‌هایی که مجوز حضور دارند در تور شرکت کنند. چون به غیر از سپاهان که تیم خوبی دارد، تیم های باشگاهی دیگر که در اتحادیه جهانی ثبت شده اند به لحاظ فنی قابلیت خوبی ندارند و باید ترکیب خود را تغییر دهند.  حتی در مکاتبه ای که با تیم ها داشتیم باید اعضای تیم خود را به تایید فدراسیون برسانند و بعد اجازه شرکت در مسابقات داده می شود چون می خواهیم حضور قدرتمندی در تور داشته باشند و امتیازی که می‌گیرند هم برای ایران بسیار نیاز است. از این رو باید از این موقعیت بهترین استفاده را ببریم.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط