7 خرداد 1399 - 10:42

کد مطلب : 438817

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۲۲:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۳۰

آشوبی: باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: استقلال حتی اگر بازنده دربی هم باشد باز باید به استراماچونی فرصت داد و بهترین امکانات را در اختیارش گذاشت.

فرزاد آشوبی در مورد دربی نودم تهران اظهار داشت: به اعتقاد من این بازی می‌تواند از جهات مختلف جذاب باشد. هر دو تیم در سه بازی گذشته عملکرد چندان خوبی نداشته‌اند و می‌خواهند در دربی بالاترین کیفیت خود را ارائه کنند. امیدوارم واقعاً همین‌طور باشد و هوادارانی که ساعت‌ها در ورزشگاه معطل می‌شوند در نهایت یک بازی زیبا را شاهد باشند و صرف‌نظر از نتیجه یک فوتبال واقعی و بابرنامه را در زمین ببینیم.

وی با بیان اینکه تفکرات جدیدی را در دربی خواهیم دید، افزود: کالدرون و استراماچونی هر دو اولین دربی را در ایران تجربه خواهند کرد و از این لحاظ باید گفت تفکرات جدید را در این بازی شاهد خواهیم بود. طبیعی است که هر یک از مربیان برای اینکه در دل هواداران خود به نوعی جا باز کنند به دنبال کسب سه امتیاز دربی هستند، اما باید این موضوع را هم در نظر گرفت که هیچ‌کدام نمی‌خواهند بازنده این مسابقه باشند. در هر صورت همه‌ی ما انتظار داریم که از بازیکنان باکیفیت داخل میدان بازی جذاب را شاهد باشیم و این شاید کمترین توقع از آنهاست.

کارشناس فوتبال کشورمان در واکنش به طرح این موضوع که استراماچونی به واسطه ایتالیایی بودن تفکرات دفاعی دارد و کالدرون هم به مانند خیلی از مربیان آرژانتینی عاشق بازی تهاجمی است، عنوان کرد: تفکرات مربیان را نمی‌شود براساس ملیت‌شان شناخت، بلکه هر مربی سبک کاری خاص خودش را دارد. یک مربی به نظم تیمی اهمیت زیادی می‌دهد و مربی دیگر علاقه‌مند به بازی سراسر هجومی است، اما تیمی موفق‌تر است که نظم بیشتری چه در دفاع تیمی و چه حمله داشته باشد. در حال حاضر پرسپولیس از این لحاظ شرایط بهتری دارد، از این جهت که کالدرون یک تیم کامل را از برانکو تحویل گرفت، تیمی که از لحاظ هماهنگی و هارمونی تیمی شرایط خیلی خوبی دارد و دستش نیز به لحاظ پرمهره بودن تیمش از هر لحاظ باز است.

آشوبی در این‌باره اضافه کرد: استقلال بیشترین ضربه را در چند سال اخیر از تغییرات پی‌درپی خورده است و در ابتدای هر فصل شاهد تغییرات کادرفنی و بازیکنان این تیم هستیم. از این لحاظ باید به تازه‌‌واردهای استقلال زمان داد تا شرایط این تیم را به طور کامل درک کنند. بدون تردید این مسئله در دربی هم تأثیرگذار خواهد بود و به خاطر همین می‌توان گفت شرایط پرسپولیس به مراتب بهتر از رقیب دیرینه‌اش است، اما این دلیل نمی‌شود که استقلال را حریف راحتی برای تیم کالدرون بدانیم و این تیم هم مهره‌هایی که دارد که توانایی تغییر نتیجه بازی را دارند.

وی در پایان راجع به اینکه ممکن است دربی بازی آخر استراماچونی باشد و آیا موافق این نظر هست یا نه، گفت: این حرف اصلاً منطقی نیست. وقتی یک مربی از یک فرهنگ دیگر به ایران آمده نمی‌توان انتظار داشت او در چهار هفته معجزه کند، مخصوصاً اینکه باید دید چه امکاناتی در اختیار وی گذاشته‌ایم. استقلال مربی آورده که در باشگاه‌های درجه اول دنیا کار کرده و قطعاً بهترین امکانات هم در اختیارش بوده است. در حالی که کالدرون صرفاً در آسیا کار کرده و شاید بهتر بتواند با شرایط فوتبال ایران بسازد. باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد و حتی اگر این تیم بازنده دربی باشد باز باید این فرصت را در اختیار مربی ایتالیایی و تیمش گذاشت.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط