7 خرداد 1399 - 17:36

کد مطلب : 440979

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۳:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۲۹

149 گل به خودی به خاطر یک گل آفساید!

از ثبت یک طرفه‌ترین بازی تاریخ تا گل به خودی‌های عمدی، تاریخ فوتبال از مدل اعتراض‌های بازیکنان تیم مکزیکی کم نداشته است.

اتفاق رخ داده در جریان بازی تیم‌های دسته دومی وراکروز و تیگراس در لیگ دسته دوم مکزیک، خاطرات دنیای فوتبال از اعتصابات و اعتراضات عجیب و غریب را زنده کرد.

بازیکنان تیم وراکروز که برای مدت طولانی از این باشگاه هیچ حقوقی دریافت نکرده بودند، دست به یک اقدام عجیب زدند و در 3 دقیقه ابتدایی بازی خود مقابل تیگراس بدون هیچ حرکتی در زمین ایستادند. بازیکنان تیگراس نیز از همین موضوع استفاده کردند و در همین 3 دقیقه، 2 گل وارد دروازه حریف خود کردند. این حرکت با واکنش‌های بسیار زیادی از سوی رسانه‌های مکزیک و سایر نقاط جهان همراه بود و بسیاری از آن به عنوان یک حرکت ناشایست و نادرست یاد کرده‌اند. آن‌ها معتقد هستند که بازیکنان تیگراس نیز باید به شرایط سخت ایجاد شده برای بازیکنان وراکروز احترام می‌گذاشتند و بدون حرکت باقی می‌ماندند. این اقدام و اقدام‌هایی شبیه البته در دنیای فوتبال بی‌سابقه نیست.

149 گل در یک بازی 

وقتی از پرگل‌ترین بازی تاریخ فوتبال نام برده می‌شود، غالبا یک بازی خاص از قلم می‌افتد؛ بازی آدما مقابل امیرن در فینال لیگ ماداگاسکار در اکتبر 2002. ماجرا از جایی شروع شد که بازیکنان امیرن به گل زودهنگام رقیب اعتراض کردند و اعتقاد داشتند گل رقیب آفساید بود. داور این گل را پذیرفت و بازیکنان امیرن که دستشان به جایی بند نبود، یک راه عجیب برای اعتراض انتخاب کردند؛ گل به خودی. بازیکنان این تیم مدام توپ را وسط زمین کاشتند و دروازه خودشان را باز کردند! این کار مدام تکرار شد و داور از اختیارش مبنی بر تعطیل کردن بازی به خاطر ضربه نزدن به توپ از سوی یک تیم استفاده نکرد. حتی استراحت بین 2 نیمه هم لحاظ شد و در نهایت وقتی سوت پایان به صدا درآمد، نتیجه عجیب 149 - صفر روی اسکوربورد ثبت شد. اتحادیه فوتبال ماداگاسکار احتمال تبانی را بررسی کرد و در نهایت یک‌طرفه‌ترین بازی تاریخ فوتبال رقم خورد؛ 149 - صفر! 

نشستن روی زمین به نشانه اعتراض 

در دیدار پلی آف لیگ دسته دوم آرژانتین اتفاق عجیبی رخ داد و بازیکنان به شکلی متفاوت و منحصر به فرد اعتراض خود را به داوری این دیدار ابراز داشتند. در نیمه اول داور تصمیم به اخراج 2 بازیکن تیم سن خورخه دی توسمان گرفت و بازیکنان این تیم در نیمه دوم به مدت 5 دقیقه روی زمین نشستند تا اینگونه اعتراض خود را به قضاوت این دیدار نشان دهند.بازیکنان تیم آرژانتینی تیم سن خورخه دی توسمان در ادامه تصمیم گرفتند همگی روی زمین نشسته و به بازی کردن ادامه ندهند و داور نیز تنها 5 دقیقه صبر کرد و بعد از آن حکم به پیروزی تیم رقیب یعنی آلوارادو دل پالاتا داد و بازیکنان این تیم نیز به شروع به برپایی جشن شادی کردند.البته اعتراضات تیم سن خورخه به همین جا ختم نشد و بعد از بازی مالک باشگاه در مصاحبه‌ای تند مدعی شد مطمئن است وجود فساد در کمیته برگزاری مسابقات باعث شده چنین داوری برای مسابقه حساس تیمش انتخاب شود و به همین دلیل ممکن است تیم او در فصل بعد مسابقات به نشانه اعتراض به داوری دیگر شرکت نکند.مالک این باشگاه همچنین مدعی شد طراحی مسابقات و شکل برگزاری به نوعی بوده که سن خورخه نتواند به لیگ دسته بالاتر صعود کند.

اسکناس، جواب فساد سیستماتیک 

 در فوتبال سنگاپور، یک اعتراض نمادین به فساد سیستماتیک در فوتبال این کشور، کلی سر و صدا کرد. بازیکنان تیم «هوم یونایتد» پس از اینکه داور 2 گل آفساید رقیبشان را پذیرفت، به نشانه اعتراض به رختکن رفتند و با اسکناسی در دست برگشتند. آن‌ها با این کار، داور را متهم به دریافت رشوه کردند و همگی از بازی اخراج شدند. هر چند بازی با این اتفاق نیمه‌تمام و به سود رقیب اعلام شد اما تحقیقات متعاقب نشان از صحت ادعای بازیکنان هوم یونایتد داشت. آن داور و گروه بزرگی از همکارانش به جرم تبانی سازمان یافته شغلشان را از دست دادند و روانه زندان شدند.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط