21 فروردین 1399 - 07:34

کد مطلب : 446797

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۲:۱۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵

تیم منتخب خریدهای نیم فصل دوم لیگ برتر

با گذشت 4 بازی از آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر حالا می تواند کمی بهتر در مورد خریدهایی که باشگاه ها انجام داده اند صحبت کرد و در مورد خریدهای آنها نظر داد.

 نقل و انتقالات زمستانی زمانی است که معمولا بازیکنان کمی در آن جا به جا می شوند و البته پیدا کردن بازیکن با کیفیت بسیار سخت است چرا که باشگاه ها معمولا حاضر نیستند در این مقطع از فصل بازیکنان تاثیرگذار خود را از دست بدهند و تلاش می کنند اسکلت اصلی تیم خود را حفظ کنند.

 

با این حال در این بین هستند باشگاه هایی که با خریدهای هوشمندانه توانسته اند نقاط ضعف خود را برطرف کنند و نسبت به نیم فصل اول شرایط بهتری را در پیش بگیرند.
در بین باشگاه هایی که در فصل نقل و انتقلات زمستانی خریدهای موثر داشته اند شاهین شهرداری بوشهر با سه بازیکن و گل گهر سیرجان و فولاد خوزستان هر کدام با داشتن دو بازیکن در تیم منتخب در رده های اول تا سوم هستند.

 

نکته جالب ماجرا این است که در فصلی که بیشتر تیم های لیگ برتر دست به تغییر در کادر فنی خود زدند، 9 خرید برتر نیم فصل توسط مربی های تازه وارد لیگ برتر به خدمت گرفته شدند.

 

 
دروازه بان


* مهدی خلیل: دروازه بانی که سابقه بازی در تیم ملی لبنان را دارد، به صورت قرضی از تیم العهد لبنان به ذوب آهن پیوست و با حضور رادولوویچ  سرمربی جدید ذوب آهن، جایگزین معراج اسماعیلی شد. بر اساس آمار سایت یازده خلیل در 5 بازی نیم فصل دوم 14 مهار داشته و با 7 خروج ، نمره میانگین 6.3 را کسب کرده.


مدافعان


* حسن جعفری: بازیکن سابق نساجی در نیم فصل به شهرخودرو پیوست و در 4 بازی به سرمربی گری سرآسیایی، با دادن 5 پاس کلیدی و ثبت 11 تکل، بهترین عملکرد را در میان مدافعان راست فصل نقل وانتقالات داشت و نمره 7.02 را به دست آورد. او به همراه میلاد سرلک به دلیل محرومیت ناشی از شکایت نساجی، از ادامه فصل محروم شدند. از دیگر انتقال های موفق در این پست، می توان به احمد موسوی برای گل گهر و میلاد فخرالدینی برای تراکتور اشاره کرد، که هر کدام یک پاس گل داده و تا اینجای فصل به ترتیب با نمرات 6.85 و 6.72 پشت سر جعفری قرار دارند.


* سجاد مشکل پور: میشو کرستیچویچ در نیم فصل دوم برای کم کردن فشار از روی دروازه بان خود و استحکام بخشیدن به خط دفاعی، اقدام به خرید غیرمنتظره از باشگاه هانوی ویتنام کرد. سجاد مشکل پور مدافعی که پس از تجربه ناموفق در ویتنام به بوشهر آمد، با 14 دفع توپ، 12 توپ ربایی و زدن یک گل عملکرد بسیار موثری در 350 دقیقه بازی و پیروزی در سه مسابقه پیاپی ثبت کرد و میانگین نمره 7.08 را از سایت یازده گرفت.

*میلاد باقری: افاضلی که تیم اش را برای بقا در لیگ آماده می کند برای تقویت خط دفاعی‌اش میلاد باقری جوان را از استقلال به پارس برگرداند. این مدافع 25 ساله و بلندقامت، با 29 نبردهوایی موفق، 11 بار خطر را از دروازه پارس دفع کرده و با نمره یازده 6.95 زوج مشکل پور در تیم منتخب است.
*محمد طیبی: طیبی کاپیتان سابق نفت مسجد سلیمان، در 4 بازی نیم فصل دوم به کمک سپاهان آمد و با میانگین نمره 6.85 پشت سر مشکل پور و باقری قرار دارد.

*ابوالفضل رزاق پور: مدافع جوان تیم ملی امید پس از پیوستن به تراکتور، در نیم فصل به صورت قرضی به شاهین آمد. آمار او در دفاع با 22 قطع توپ و در فاز حمله با دادن 2 پاس کلیدی باز هم نشان از انتخاب درست سرمربی کروات می دهد تا توازن در خط دفاعی برقرار شود. ابوالفضل رزاق پور با نمره میانگین 7.07 ضمن امیدوار کردن کرستیچویچ برای کمک به بقای شاهین، تراکتوری ها را هم امیدوار به داشتن یک مدافع چپ کلاسیک کرده.


هافبک ها


*احمد زنده روح: مجید جلالی پس از کنار گذاشتن پیمان نامور و از دست دادن مهرداد عبدی، یکی از سه بازیکن برتر گل گهر به دلیل مصدومیت، دست به انتخاب احمدرضا زنده‌روح ستاره ماشین سازی زد. این هافبک دفاعی در 5 بازی طبق آنالیز یازده، 19 نبرد هوایی موفق، 1 پاس گل و 4 پاس کلیدی داد تا با میانگین نمره 7 بازگشت درخشانی به زادگاه خود داشته باشد. در پست او، میلاد سرلک دیگر خرید سرآسیایی برای شهرخودرو، با 6 شوت، 6 تکل و نمره 6.95 نزدیک ترین تعقیب کننده بود.


*فرشاد احمدزاده: در پنجره نقل و انتقالات نیم فصل، جواد نکونام با خرید دو هافبک شناخته شده تیم اش را در مرکز زمین تقویت کرد. فرشاد احمدزاده هافبک خلاق فولاد با 360 دقیقه بازی در نیم فصل دوم، 6 دریبل زد و با 4 پاس کلیدی و یک پاس گل، نمره 7.12 را کسب کرد و تأثیرگذاری اش را نشان داد.


آیاندا پاتوسی: خرید دیگر فولادی ها ستاره سابق استقلال بود. آیاندا پاتوسی با انتقال قرضی از بنی یاس امارات، در287 دقیقه حضور، با زدن 6 شوت 2 گل به ثمر رساند و با نمره 7.05 در کنار احمدزاده و همراه بیت سعید، مثلثی قدرتمند پشت سر مهاجم برزیلی خود تشکیل داده اند.


*اسماعیل شریفات:  میشو برای تقویت خط هافبک، در خرید هافبک تهاجمی هم انتخاب خوبی داشت. اسماعیل شریفات از پیکان به شاهین پیوست و میزان سرعت و خلاقیت را در کنار حسین مالکی بالا برد. او در 5 بازی 2 گل زد، 1 پاس گل داد و نمره 7.1 گرفت تا در سه پیروزی پیاپی و کسب 10 امتیاز از 15 امتیاز ممکن، تأثیر زیادی گذاشته باشد.

 

* از خریدهای مهم در خط هافبک هجومی، سروش رفیعی برای سپاهان بوده که میانگین نمره 6.75 را در 4 بازی ثبت کرده.

 

مهاجمان


*ارسلان مطهری:  دبل در دربی توسط بازیکن تازه وارد، همه نگاه ها را به خود خیره کرد. انتخاب ویژه مجیدی برای جایگزینی شیخ دیاباته، مهاجم ذوب آهن بود. ارسلان مطهری در 351 دقیقه بازی لیگ برتر، 15 نبرد هوایی را برد و 3 گل به ثمر رساند. نمره میانگین او در 4 بازی لیگ برتر براساس سایت یازده، 7.15 است.


*یونس شاکری، بهترین خرید نیم فصل: نداشتن مهاجم زهردار از نقاط ضعف تیم تازه لیگ برتری شده‌ی کرمانی بود. مدیران گل گهر با نظر جلالی دست به جیب شده و مهاجم شهرخودرو را به همراه گادوین منشا به کرمان آوردند. شاکری با برتری در 22 نبرد هوایی و زدن 4 گل از 6 گل تیمش در 5 بازی نیم فصل دوم، نمره 7.16 را کسب کرد تا مهره‌ای کلیدی برای کسب 9 امتیاز باشد.


*منشا هم که در پیکان با انتخاب مجید جلالی به فوتبال ایران معرفی شد، باز هم با نظر او به ایران بازگشت تا در میان برترین خریدهای فصل در پست مهاجم قرار بگیرد. با زدن 1 گل، دادن 6 پاس کلیدی و 1 پاس گل، با نمره 6.95 در تعقیب مطهری و شاکری است.


*از نام دارکو بیدوف، مهاجمی که توسط رادولوویچ به ذوب آهن آمده هم نمی توان گذشت. او در 299 دقیقه بازی، 3 بار دروازه حریفان را باز کرده که البته دوبار از روی نقطه پنالتی بوده و نمره 6.82 را کسب کرده.


*نکته هایی از دیگر خریدهای نیم فصل؛


مهدی ترکمان به دلیل حضوری کمتر از 120 دقیقه، در میان خریدهای برتر قرار نگرفته. کریستین اوساگونا و آنتونی استوکس(پرسپولیس)، حسین ماهینی(نساجی)، فرشاد محمدی مهر(ذوب آهن)، میثم دورقی(شاهین)، امین منوچهری(پارس جنوبی) محمدرضا خلعتبری و محمد قاضی(شهرخودرو) از دیگر نقل و انتقالات مهم نیم فصل بودند.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط